Jak wyjechać na wakacje i nie wydać fortuny?

by - środa, sierpnia 09, 2017


Sezon wakacyjny w pełni, a Wy nie macie jeszcze konkretnych planów na wakacje? Jeżeli sami zastanawiacie się jeszcze gdzie i kiedy pojechać może warto dać się ponieść małemu szaleństwu i zarezerwować wyjazd "w ciemno". W dzisiejszym poście weźmiemy pod lupę wakacyjne wyjazdy uwzględniając takie aspekty jak cena, kierunki podróży oraz podpowiemy Wam jak zaoszczędzić trochę pieniędzy podczas rezerwacji wakacji.

Planowanie świetna sprawa, ale czy warto?

Po poszukiwaniu wakacji idealnych mogę udzielić jednej odpowiedzi - nie warto. Najlepsze okazje możemy wyłapać w odniesieniu do miejsc, które na pierwszy rzut nie przychodziłyby nam do głowy. Planowanie przykładowo, że znajdziemy podróż w obydwie strony do Rzymu za 200 złotych może okazać się wielkim zawodem. Akurat alternatywną wycieczką może okazać się piękny Neapol za tą cenę :) Poszukiwacze okazji nie zważają na miejsce - bo przecież pewnie i tak daną miejscowość chcielibyśmy zobaczyć.Gdzie, kiedy i za ile

Jeżeli chcemy, aby nasze poszukiwania zakończyły się sukcesem warto zadać sobie kilka prostych pytań. Czy chcemy tydzień spędzić wylegując się na plaży, czy może wybrać bardziej aktywną formą wypoczynku. Jeżeli już znamy odpowiedź to czas wziąć się za bardziej konkretne poszukiwania. Pierwszą z opcji są wycieczki zorganizowane. Zbawienne mogą się okazać takie portale jak wakacje.pl czy travelplanet, na których znajdziecie zestawienie najkorzystniejszych dla Was wycieczek i co ważne bezpośrednie odwołania do stron biur turystycznych. Sami możecie zdecydować jaki macie budżet, jeżeli macie preferowane kierunki podróży (albo tak jak my z Kalą- takie, których chcemy się wystrzegać) możecie to szybko i łatwo pofiltrować.

Druga opcja to wyjście dla osób, którym nie po drodze ze zorganizowanymi wyjazdami, w tym tych którzy uwielbiają planować i są dobrymi organizatorami (a przy okazji mają trochę czasu, żeby poszperać w dostępnych ofertach). Jeżeli chodzi o wyszukiwanie na własną rękę do w kwestii lotów mogę z czystym sercem polecić Skyscanner, eSky oraz Momondo. Te trzy wyszukiwarki znajdą dla Was najlepszą ofertę do wskazanego przez Was miejsca nawet w przypadku, kiedy nie macie wyznaczonego celu waszej podróży :) Z poziomu tych stron możecie zobaczyć oferty hoteli, a także wynająć samochód. Wydaje się skomplikowane? Nic bardziej mylnego. Pomocne aplikacje i strony

Poniżej zestawiam Wam w jednym miejscy wszystkie ciekawe i  przydane wg mnie strony, które ułatwią Wam w planowaniu i zakupie wakacji marzeń. 

Pomogłyśmy trochę? Czekamy na informacje, jakie macie plany wakacyjne w tym roku i czy decydujecie się na wersję niskobudżetową czy all inclusive ? :) 

Monika

You May Also Like

0 komentarze